Golden Girl

Bojkot olympiády nemusí zhatit jen slibné kariéry sportovců. Susan Anton, americká pop ikona přelomu 70. a 80. let, by mohla vyprávět.

I když popravdě, film Golden Girl, kde hrála hlavní roli, by nedopadl dobře, i kdyby se Amíci rozhodli na olympiádu do Moskvy v roce 1980 přece jen odcestovat… Susan Anton, Miss Kalifornie z roku 1969, hvězda televizních reklam na cigarety Muriel a jedna z „Most Promising Faces of 1979“ podle časopisu Time, se ale tak aspoň má na co vymluvit. Příběh o bývalém nacistickém vědcovi Serafinovi (Curd Jürgens), který svou nevlastní dceru Goldine od dětství dopoval vitamíny a hormony, aby z ní vypěstoval špičkovou atletku, tak zůstane nadobro v zapomnění. A s pěknou sekyrou, když s rozpočtem 7 milionů dolarů dokázal vydělat jen 3 miliony. Nepomohly tomu ani camea Boba Beamona nebo Johna Newcomba.

Kariéra filmové hvězdy tím byla pro Susan Anton tak nějak u konce (výjimky i tady potvrzují pravidlo, takže ji třeba můžete vidět jako Lamborghini Girl #1 ve filmu Cannonball Run II), nevzdávala to ani na jiných kulturních frontách. Vyšlo jí tak třeba album Foxy, které ale z nějakého důvodu vyšlo pouze v Japonsku, ale zato hned třikrát. Sluší se ale podotknout, že na desce je i duet Killin‘ Time s Fredem Knoblockem, který to v roce 1980 dotáhl až do Top 10 country hitparád. Susan Anton proslula také pořádným „love life“, kde asi nejvíc pozornosti vzbudil její vztah s britským hercem Dudley Moorem a to především kvůli celkem zásadnímu rozdílu v jejich velikostech – Susan měřila 180 cm a Dudley jen 157 cm…